Inne

Czy w programie LoMag można wystawić fakturę?

Data dodania: 22-08-2019

Funkcjonalny program magazynowy pozwala nam zrealizować większość obowiązków związanych z prowadzeniem działalności. Decydując się na wdrożenie LoMag mamy pewność, że będzie on niezawodny, a także idealnie dopasowany do potrzeb. Intuicyjna obsługa sprawia, że nie potrzebujemy wsparcia profesjonalistów. Bez problemu uporamy się także z kwestią rachunkowości. Omawiane oprogramowanie umożliwia wystawianie faktur, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi. Jest to sprawdzony sposób na obniżenie kosztów.

 

Typ faktury

Program do wystawiania faktur wymaga od nas określenia typu generowanego dokumentu. Musimy zdecydować, czy mamy do czynienia z fakturą VAT, fakturą proforma, czy też fakturą korygującą. Po dokonaniu wyboru na ekranie pojawi nam się nowe okienko edycji dokumentu. Musimy wypełnić wszystkie wymagane pola. Wystawienie faktury nie jest trudnym zadaniem. Proces ten przebiega podobnie, jak w przypadku tworzenia dokumentów magazynowych.

 

Obsługa VAT

Niektóre firmy są zwolnione z obsługi VAT. W takiej sytuacji należy wprowadzić niezbędne zmiany w ustawieniach programu. Jest to niezbędne do tego, aby prawidłowo wystawić dokument. Program nie będzie naliczał podatku VAT w sposób automatyczny (tak jest domyślnie). Należy wejść w ustawienia programu, a następnie kliknąć w zakładkę Obliczenia. Musimy odszukać pozycję VAT. Polę „Włącz obsługę VAT” zaznaczone jest ptaszkiem. Musimy je odznaczyć, a następnie zapisać wprowadzone zmiany. Dzięki temu podczas wystawiania faktury podatek zostanie pominięty.