Firmy Poznań

Aplikacje internetowe – po co nam one?

Data dodania: 26-05-2017

Zadaniem aplikacji internetowych jest nie tylko rozwiązywaniem problemów, ale również rzucanie wyzwań jej użytkownikom. Aplikacja internetowa to po prostu program komputerowy, który komunikuje się przez sieć komputerową przez host użytkownika, przy czym używa do tego przeglądarki internetowej. Oznacza to, że w pracy aplikacji komputerowej musi pośredniczyć serwer WWW. Przykładem takiej aplikacji internetowej może być np. jeden z największych serwisów aukcyjnych: Allegro, czy systemy różnych księgarni internetowej, np. Merlin.

Przykłady zastosowania aplikacji internetowych:

aplikacje internetowe pomagają użytkownikom szybko i łatwo znaleźć różne informacje w rozbudowanych serwisach internetowych;
dzięki aplikacjom internetowym użytkownicy mogą swobodnie przeszukiwać i organizować treści, a także poruszać się po nich. Przykładem może być serwis Amazon;
takie aplikacje umożliwiają również zbieranie, zapisywanie i analizowanie danych, które udostępniają użytkownicy serwisów;
aplikacje umożliwiają uaktualnianie witryn internetowych, których zawartość jest zmienna.

Jeżeli chodzi o aplikacje internetowe, to różnią się one od stron internetowych głównie pod względem techniki. Oznacza to, że jeżeli „coś” jest statycznym HTML-em i CSS-em, to jest to strona internetowa. Jednak w przypadku, gdy pod tym wszystkim jest „ukryta” dodatkowa, inna technologia, to można powiedzieć, że jest to aplikacja internetowa. Z pozoru wydaje się to proste, jednak ludzie bardzo często korzystają z aplikacji internetowych i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak często. Nierzadko też w ogóle nie zwracają uwagi na to, czy korzystają ze strony WWW, czy z aplikacji webowej.

Aplikacje internetowe można wykorzystywać w różnych celach, takich jak np. podanych powyżej. Aplikacje internetowe wykorzystuje się jednak w celu promocji swojej firmy. Oprócz tego takie aplikacje webowe pomagają marce zbudować zaangażowaną społeczność. Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się aplikacje internetowe, które przerabiają zdjęcia użytkowników wraz z możliwością ich ściągnięcia. Przeróbki mogą dotyczyć wszystkiego – od postarzenia zdjęcia aż po całkowitą zmianę wyglądu osoby na zdjęciu.

Przykładem może być tutaj np. promocja nowego serialu w telewizji. Jeżeli dostawca usług telewizyjnych wprowadza do swojego czasu ramowego nowy serial, który jest aktualnie bardzo popularny, dość częstą praktyką jest stworzenie aplikacji webowej, która umożliwi użytkownikom zmianę np. zdjęcia profilowego z Facebooka na zdjęcie w np. barwach serialu. Niektóre telewizje posunęły się o krok dalej i umożliwiły totalną zmianę zdjęcia użytkownika na Białego Wędrowcę z wciąż popularnego serialu Gra o Tron.

Jak widać aplikacje internetowe mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być wykorzystywane w różnych celach, również w celach marketingowych. Wszystkie aplikacje różnią się oczywiście od siebie stopniem zaawansowania i efektem, jaki można osiągnąć, korzystając z nich. Wszystko zależy od celu, który obrała sobie firma.

strony www Poznań reklama-internetowa-poznan.pl